آخرین مقالاتآشنایی با انواع کفشور


تاریخ انتشار : 1/3/2022 11:24:12 PM - تعداد مطالعه : 75انواع کفشور مربعی طلایی

 

آشنایی با انواع کفشور

کفشور، وسیله ای برای تخلیه ی آب کف زمین به داخل چاه یا فاضلاب می باشد، انواع مختلفی از کفشورها در بازار موجود هستند. در قدیم از جنس پلاستیک و اکنون از جنس فلزی و استیل موجود هستند. که در ادامه متفاوت ترین انواع کفشور را آورده ایم.

کفشور چیست؟

کفشور یک نوع وسیله است که در کف زمین و در مکان هایی که احتمال شستن آنها وجود دارد قرار می گیرد و آب روی زمین را به داخل چاه یا فاضلاب ساختمان هدایت می کند. انواع کفشورها بسیار متنوع هستند. کفشورها ابتدا به صورت پلاستیکی وارد بازار شدند و بعد به صورت فلزی، استیل و برنجی در طرح های شیک و زیبا وارد بازار شدند.

 

انواع کفشور را با توجه به صورت و شکل ظاهری دسته بندی می کنند که در هر دسته کلی طرح و نقش متفاوت برای همه سیلقه ها وجود دارد که عبارتند از:

 

• کفشورهای مربعی

• کفشورهای خطی

 

که هر کدام از این کفشورها خود به دو نوع ساده و سرامیک خور تقسیم می شوند.

 

• کفشور مربعی :

از کفشورهای مربعی، در کف منازل آشپزخانه، بالکن، حمام و دستشویی، حیاط، پارکینگ و ... استفاده می شود. کفشورهای مربعی از جنس های مختلفی ساخته شده اند. از جنس استیل، سرامیکی، پلاستیکی و ... .

 

با توجه به جنس آن ها قیمت ها متفاوت است. کفشور مربعی سرامیکی با توجه به نوع و مدل سرامیک ها 10 تا 20 سانتیمتر هم یافت می شوند.

 

انواع کفشور خطی

 

• کفشور خطی :

یکی از انواع کفشورهای مدرن، کفشور خطی است. این کفشورها اغلب به صورت استیل و فلزی هستند. از آن ها برای حیاط، حمام های لوکس و استخرها استفاده می شود. این نوع کفشور نسبت به کفشور مربعی آب بیشتری را به داخل چاه هدایت می کند.

 

کفشورهای سرامیک خور، همان کفشورهای مربعی و خطی هستند فقط وسط آن ها سرامیک قرار می گیرد و دور تا دور کفشور برای تخلیه آب به کار گرفته می شود و با سرامیک اطراف خود هم شکل می شود و حالت مخفی دارد.

 

کفشورهای جدید دارای یک سوپاپ هستند که همیشه بسته است و زمانی که آب روی آن قرار می گیرد باز می شود. و آب داخل آن تخلیه می شود. مزیت این سوپاپ ها این است که از خروج بوی فاضلاب و چاه به درون خانه جلوگیری می کند. از خروج حشرات و سوسک ها از چاه جلوگیری می کند.

 

* در قدیم کفشورها به صورت دایره ای هم وجود داشتند.

 

مدل کفشور مخفی

 

نکاتی برای خرید انواع کفشور :

– هنگام خرید کفشور دقت کنید که آن کفشور را برای چه مکانی می خواهید؛ به عنوان مثال برای حیاط و مکان هایی که آفتاب زیاد می تابد از کفشورهای پلاستیکی استفاده نکنید. و یا در مکان هایی که از شوینده های اسیدی استفاده می کنید از کفشورهای استیل استفاده نکنید.

 

– دقت کنید با توجه به  طرح و رنگ های سرامیک کف، کفشور خود را انتخاب کنید.

 

– در مکان هایی مانند حمام از کفشورهایی که سوپاپ دارند استفاده نکنید. زیرا هنگام ورود آب به همراه کف ها مشکل است.

 

مدل کفشور خطی استیل

 

کفشور مربعی استیل ساده

 

مدل کفشور جدید

 

انواع کفشورهای خطی

 

مدل کفشور گوشه استیل

 

طرح های مختلف از کفشورهای خطی

 

جدیدترین مدل کفشور مربعی

 

مدل های کفشور خطی

 

کفشور مربعی

 

مدل های کفشور مربعی

 

مدل های کفشور مربعی

 

طراحی انواع کفشور

 

کفشور دایره استیل

 

کفشور استیل مربعی

 

گردآوری : بخش مد تاینی تونز